Музика

Дует за ежење – „Ој Јано, Јано“ во изведба на светски познатата Џос Стоун и Македонката Тања Царовска

Кога ќе се спојат два моќни вокали, како оние на светски познатата Џос Стоун и македонката Тања Царовска, се случува вистинска музичка магија. Ваквата магија Стоун ја објави на својојт официјален Јутјуб канал, каде сподели и како се запознале со нашата Тања. „Со пејачката, текстописец и композитор Тања Царовска се... The post Дует за ежење – „Ој Јано, Јано“ во...

Read more

Добредојде пак!

Login to your account below

Креирање на нов корисник!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.