Музика

ЗОРАН ВАНЕВ БЕШЕ ГОЛЕМА SВЕЗДА, ЖЕНИТЕ ГО ОБОЖАВАА! И ТОГАШ ТОЈ ОДЛУЧИ ДЕКА СЦЕНАТА НЕ Е ЗА НЕГО: ЕВЕ КАДЕ Е И ШТО ПРАВАТ СЕГА

Синот на Ванев е најдобриот ракометен стрелец во Швајцарија, а неговиот талент кон спортот е максимално поддржан од целото семејство, најмногу од тато Зоки и мама Лидија. Пејачот Зоран Ванев кој инаку и не е веќе толку активен на естрадата, а кој го памтиме во Македонија по големиот хит “Ангела“ на својот „Фејсбук“ објави неколку фотографии од синот Ник Ванев...

Read more

„ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО“ Е НОВАТА НАВИВАЧКА ХИМНА НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ФФМ во четвртокот ја претстави новата навивачка химна на македонската репрезентација – „Одиме на Европско“. Автори на спортската химна се Саше Љолес и Петар Младеновски (фронтмен на „Суперхикс“, а химната е во изведба на групата „ВИС Рисови“). За химната е снимен и спот во кој се појавува целата македонска фудбалска репрезентација. Спотот се очекува да биде промовиран наскоро. Европското првенство...

Read more

НИКОГАШ ВИДЕНА ИНТИМА НА ЏОН ЛЕНОН И ЈОКО ОНО ВО НОВИОТ СПОТ ЗА „LOOK AT ME“ (ВИДЕО)

Како најава за повторното објавување на првиот (вистински) албум на непрежалениот Џон Ленон и неговата животна партнерка, јапонскиот концептуална уметница Јоко Оно, објавено е видео за новата верзија на песната „Look at me“. Со ова видео можеме малку да навлеземе во интимата на нивниот дом снимен уште во 1968 година. Во спотот можете да видите некои реквизити кои со текот на времето станаа култни...

Read more

Обожавателите бараат Тина Тарнер да влезе во Куќата на славните

Обожавателите на Тина Тарнер (84) се огласија на Твитер со барање таа да добие место во Куќата на славните на рокенролот како соло-уметник. Таа беше примена во Холот на славните на рокенролот во 1991 година заедно со нејзиниот поранешен сопруг и соработник Ајк, со кого престана да работи во 1984 година, но сѐ уште нема признание за својата самостојна ѕвездена...

Read more

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СНИМИ НОВ СПОТ ПО ДЕСЕТ МЕСЕЦИ

Владо Јаневски деновиве снима спот за неговата нова песна „Без тебе не ме бива“. Видеото се снимаше на кровот на ГТЦ, а Владо, иако одамна вели дека не сака да се појавува во своите спотови, ја има главната улога. Ова е прво видео на Владо по десет месеци пауза, откако лани во јуни ја промовираше песната „Час те волим, час те...

Read more

АНА НИКОЛИЌ ЈА ИСКОПИРА ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА

Честопати нашите ѕвезди се обвинети дека копираат некој од Балканот,светот.Нашата најголема фолк ѕвезда Елена Велевска во фебруари 2020 година на својот Инстаграм профил постираше фотографија која го сруши интеретот а, Велевска доби лавина на позитивни коментари. Вчера пејачката Ана Николич на инстаграм постираше фотографија во иста поза,сличен стајлин како на Велевска. Извор: muzika24.mk

Read more

МАКЕДОНСКИОТ БЕНД “2BE” ИМА НОВА ПРЕРАБОТКА, ОВОЈ ПАТ ТОА Е ДУЕТ СО ГЛОРИДИЕ ТУЗОЛАНА

Македонскиот бенд “2Be” има нова преработка, овој пат тоа е дует со Глоридие Тузолана (Gloridie Tuzolana) од Франција. После сите направени преработки на забавна музика овој пат тие се одлучија за малку поинаков стил од тоа претходно и направија преработка на македонска народна песна со малку поинаков аранжман. “За Глоди ова е прв пат да пее на Македонски јазик и...

Read more

Дует за ежење – „Ој Јано, Јано“ во изведба на светски познатата Џос Стоун и Македонката Тања Царовска

Кога ќе се спојат два моќни вокали, како оние на светски познатата Џос Стоун и македонката Тања Царовска, се случува вистинска музичка магија. Ваквата магија Стоун ја објави на својојт официјален Јутјуб канал, каде сподели и како се запознале со нашата Тања. „Со пејачката, текстописец и композитор Тања Царовска се... The post Дует за ежење – „Ој Јано, Јано“ во...

Read more

Добредојде пак!

Login to your account below

Креирање на нов корисник!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.