Featured Content

Кога ја преживеав смртта на син ми, ќе ја преживеам и мојата болест – Почина Марина Туцаковиќ најпознатиот балкански текстописец

Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст по долга битка со тешката болест. Малигниот карцином на дојка на Марина беше дијагностициран...

Editor Pick's

#MotoGP Paddock Girl

story of paddock girl on every MotoGP racing

Currently Playing

Latest Post

Кога ја преживеав смртта на син ми, ќе ја преживеам и мојата болест – Почина Марина Туцаковиќ најпознатиот балкански текстописец

Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст по долга битка со тешката болест. Малигниот карцином на дојка на Марина беше дијагностициран во февруари 2018 година и веднаш беше...

Четворицата вселенски патници на „Спејс екс“ се вратија на Земјата по три дена во орбитата

Првите вселенски туристи од мисијата на „Спејс екс“, „Инспирација 4“, безбедно слетаа на Земјата по тридневно патување, пренесува Агенција Анадолија (АА). По завршувањето на првата мисија во...

Во Германија, сопствениците на кучиња плаќаат од 5 до 200 евра годишно данок-минатата година државата инкасирала 380 милиони евра

Во кризата со корона, многу Германци ја претворија желбата да имаат пријател на четири нозе во реалност. Причината е што епидемиолошките мерки на затворање ги врзуваа за...

Александар Тодоровски со ,,Под исто небо” е победник на 36-то издание на Макфест

Александар Тодоровски со ,,Под исто небо” е победник на годинашново, 36-то издание на Макфест. Со огромна почит кон фестивалот, ‘dreams come true’ -порача победникот. Втората награда отиде...

Без вакцина нема да можеме нормално да функционираме, ќе биде потребна трета доза, рече Филипче

Нема ниту еден аргумент зошто граѓаните не би се вакцинирале, тоа е единствениот начин да постигнеме колективен имунитет и да бидеме заштитени. Ризикот да се добие Ковид-19...

Напиток за прочистување на цревата: Симнете неколку килограми со забрзување на метаболизмот

Ако имате проблеми со надуеност, опстипација, вашиот метаболизам е забавен и ви е тешко да изгубите вишок килограми, дури и кога сте на диета, овој природен пијалок...

Page 1 of 185 1 2 185

Добредојде пак!

Login to your account below

Креирање на нов корисник!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.