Ознака: евровизија

Коронавирусот ѝ го оневозможи одењето на австралиската пејачка на Евросонг

Коронавирусот ѝ го оневозможи одењето на австралиската пејачка на Евросонг

Австралиската телевизија Ес-би-ес потврдила дека нивната претставничка Монтењ и останатата австралиска делегација нема да можат да отпатуваат во Холандија на Евросонг 2021 година, па затоа ќе се натпреваруваат од ...

Добредојде пак!

Login to your account below

Креирање на нов корисник!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.