Ознака: цитати

Денес е Светски ден на книгата: Знаеш дека си прочитал добра книга кога ќе ја свртиш последната страница и ќе се почувствуваш како да си изгубил пријател

Денес е Светски ден на книгата: Знаеш дека си прочитал добра книга кога ќе ја свртиш последната страница и ќе се почувствуваш како да си изгубил пријател

Светскиот ден на книгата и авторското право се прославува на 23 април секоја година. Овој ден има големо значење во ...

Добредојде пак!

Login to your account below

Креирање на нов корисник!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.